• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

  ناشناس

ناشناس

نقل قول روز:

"اگر شوهرت می‌گوید كه یك زندگی سگی دارد، درست می‌گوید. او با كفش كثیف وارد خانه می‌شود، جلوی شومینه دراز می‌كشد، غرغر می‌كند و غذا می‌خواهد."

ناشناس, ; - -

Share on facebook

ارنست یونگر

 ارنست یونگر
یونگر; ارنست
Ernst Jünger
نویسندۀ آلمانی
تاریخ تولد - وفات: 1895-1998

ارنست یونگر، نویسنده، فیلسوف و دانشمند آلمانی، در 29 مارس 1895 در هایدلبرگ به دنیا آمد. یونگر در هانوفر و شوارتسن‌برگ بزرگ شد و در 1907 به ربورگ رفت. در آنجا به دبیرستان می‌رفت و در کنار، علاقه به تحقیق در بارۀ حشرات را کشف کرد. در 1911 وارد کلوپ واندرفوگل شد. در نشریۀ واندرفوگل هم اشعار خود را منتشر می‌کرد. در 1914 و کمی قبل از آغاز جنگ اول جهانی، داوطلبانه وارد ارتش شد. در طول جنگ چند مرتبه مجروح شد و چندین مدال شجاعت گرفت. در تمام این مدت، تجربیات خود را در دفترچۀ خاطراتش یادداشت می‌کرد. بعد از جنگ هم موضعی ضد جمهوری گرفت، ولی از سیاست دوری می‌کرد. از 1923 در لایپزیک و ناپل، جانورشناسی و فلسفه خواند.

یونگر در 1925 با گرتا فون یاینسن ازدواج کرد. سال بعد تحصیلات خود را نیمه‌کاره رها نمود و از آن پس فقط به عنوان نویسنده کار می‌کرد. در 1927 خانوادۀ یونگر به برلین نقل‌مکان نمود و در همان سال هم پیشنهاد نمایندگی برای حزب ناسیونال سوسیالیست‌ها را رد کرد.

وی بیشتر با نوشتن کتاب‌هایی در مورد جنگ به شهرت رسید. به دلیل آثار ناسیونالیستی و ضددموکراسی که داشت، انتقادهایی بر او وارد شده که در واقع راه را برای ناسیونال سوسیالیسم هموار کرده است. البته او در دهۀ 1930 راه خود را از جریان ناسیونال سوسیالیسم حاکم به دلیل استبدادی بودن آن جدا کرد. از 1936 چندین سفر به خارج از کشور انجام داد. کمی قبل از آغاز جنگ جهانی دوم او را به ارتش فراخواندند. در 1944 او را از ارتش مرخص کردند. یونگر پس از جنگ، از پر کردن پرسش‌نامۀ ضدنازی‌ها که متفقین به افراد می‌دادند،‌ خودداری کرد و تا 1949 از ورود او به منطقۀ تحت نفوذ بریتانیایی‌ها جلوگیری می‌شد. در 1960 همسرش را از دست داد و در 1962 با لیزه‌لوته لورر ازدواج کرد که در حال گرفتن دکتری زبان‌شناسی آلمانی بود.

یونگر جوایز زیادی از جمله، صلیب آهنین، جایزۀ ادبی شهر برمن، مدال طلایی فرایهر فوم اشتاین و جایزۀ گوته شهر فرانکفورت را از آن خود کرد.

ارنست یونگر در 17 فوریه 1998 در ریدلینگن از دنیا رفت.

آثار: در باران فولاد، بازی‌های آفریقایی، جنگ به مثابه تجربه‌ای درونی، طوفان، جنگل کوچک، آتش و خون